Novinky ze světa emulátorů

MAME

 

MAME logo

Informace

MAME je zdaleka nejlepší arcade emulátor, podporuje více jak 7000 her (klony včetně) ale hlavně funguje jako informační zdroj o jednotlivých hrách. Dalo by se říci že samotná emulace her je třešničkou na dortu, MAME totiž vznikl kvůli tomu aby nedošlo ke ztrátě starých arkád. V programu máte hry pěkně srovnané a seřazené do sekcí například podle roku vydání nebo podle platforem. Pokud chcete vědět o MAME a jeho různých modifikacích více navštivte stránky MAME World.

Emulátory

MAME
Poslední verze: 0.128u7

MameUI
Poslední verze: 0.128.7
Tato verze MAME je upravená pro Windows.

Nebula

 

Nebula logo

Informace

Nebula je velice zajímavý arcade emulátor, na první pohled vyniká skvěle zpracovaným GUI a ovládáním. Program emuluje hlavně CPS-1, CPS-2 a Neo Geo. Bohužel autor tohoto emulátoru podléhá vnějším autorským tlakům a proto v Nebule nenajdete podporu pro hry mladší jednoho roku.

Emulátory

Nebula
Poslední verze: 2.25b

Nebula Model 2
Poslední verze: 0.8a
Tato verze Nebuly emuluje hry ze systému Sega Model 2 (verze B a C).

Raine

 

Raine logo

Informace

Velmi dobrý Multi Arcade emulátor který podporuje více než 400 her. Program má velmi jednoduché a přehledné ovládání takže se podobně jako Final Burn skvěle hodí pro začátečníky. Co se týká her, tak jsou tam většinou ty které nejsou v ostatních arcade emulátorech podporovány.

Emulátory

 Raine
 Poslední verze: 0.50.16

Final Burn

Informace

Final Burn má zajímavé prvenství v tom že jako úplně první emuloval CPS-2 a ve své nejslavnější době byl aktualizován prakticky každý den. Program má velice jednoduché ovládání pouze přes několik tlačítek (load ROM, save/load state, fullscren) čímž se výborně hodí i pro absolutní začátečníky v arcade emulaci.

Emulátory

Final Burn
Poslední verze: 0.518

Final Burn Alpha
Poslední verze: 0.2.97.01
Vylepšená a aktualizovaná verze původního programu.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.