Novinky ze světa emulátorů

Nintendo Game Boy a Game Boy Color

Nintendo Game Boy Color

Informace

Nintendo Game Boy vyšel na trh v roce 1989 a udržel se na něm skoro beze změny celých 10 let. První verze Game Boye byla velká a černobílá, za několik let vyšel přístroj nazvaný Game Boy Pocket což byla vlastně jenom zmenšená verze černobílého Game Boye. Bylo to pořád takové nemastné neslané, zkrátka chyběla tomu barva a právě to změnila nová verze Game Boy Color, která již byla plně barevná a navíc s procesorem skoro dvakrát výkonějším. Díky faktu že barevné verzi narostl výkon se začalo prodávat spoustu her Game Boy Color only. Abyste vychutnali sílu barevné verze a její technologie hi-color doporučuji vyzkoušet například hru Alone in the Dark 4 která vypadá na možnosti GBC zcela fantasticky.

Emulátory

KiGB
Poslední verze: 2.05
Zajímavý emulátor který má dost neohrabané ovládání. Jeho výhodou je vysoká kompatibilita a některé zajímavé funkce, například hraní Game Boy her po síti.

bgb
Poslední verze: 1.12
Rozhodně jeden z nejlepších GB/GBC emulátorů, má obsáhlé možnosti nastavení čehokoliv a skvělou kompatibilitu. (menu se spouští pravým tlačítkem myši)

Visual Boy Advance
Poslední verze: 1.8.0 beta 3
Tento emulátor primárně emuluje GBA ale je určen i pro emulaci GB/GBC, oproti mnohým svým konkurentům má tu výhodu v lépe zobrazované grafice.

Obrázky z her

Alone in the Dark 4 Tomb Raider Harry Potter and the Chamber of Secrets

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.