Novinky ze světa emulátorů

Nintendo GameCube

 

Nintendo GameCube

Informace

Nintendo GameCube (původně se měla jmenovat Dolphin) je další konzole od firmy Nintendo. Zajímavé je že je od začátku koncipovaná jako velmi konzervativní konzole. Tedy žádné DVD filmy, žádný internet, ale pouze a jenom hry. Software pro Nintendo je dodáván na speciálních osmicentimentrových discích o kapacitě 1,5GB. Toto médium má podobně jako u Segy Dreamcast zabránit nelegálnímu kopírování, ale moc se to nedaří. Velkou výhodou GameCube je jeho cena, je velmi levný i u nás v České Republice kde se vždy prodávali produkty Nintenda za velmi nekřesťanské ceny. Hry pro konzoli jsou poměrně kvalitní (např. Super Mario Sunshine, Metroid Prime nebo Zelda), ale podobně jako u N64 jich moc není. Pomocí speciálního modulu na ní můžete spouštět hry pro GBA. Celkově tedy dotanete za malý peníz dobrou konzoli.

Emulátory

Dolphin
Poslední verze: 1.03.2 beta
Zatím rozhodně nejlepší GC emulátor, některé hry dokonce spustí, ale pochopitelně ve velmi špatné kvalitě, doporučuji ho vyzkoušet.

Dolwin
Poslední verze: 0.10
Sympatický emulátor který je nejstarším GameCube emulátorem, u několika her spustí úvodní obrazovku a je lehký na ovládání.

Obrázky z her

Super Mario Sunshine Satr Wars: Rogue Leader Super Mario Sunshine

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.