Novinky ze světa emulátorů

Nintendo Game Boy Advance

 

Nintendo Game Boy Advance

Informace

Nintendo Game Boy Advance měl nespornou výhodu že byl ve své době prakticky bez konkurence. Za vše vděčí svým mimořádně úspěšným předchůdcům GB a GBC. GBA se ihned po svém uvedení na trh mizel z prodejen neuvěřitelným tempem a stal se tak nejrychleji prodávaným herním systémem vůbec. Výkon GBA je asi tak přibližně stejný jako výkon SNESu, ovšem GBA je o trochu silnější v 3D grafice. V polovině roku 2003 vyšla vylepšená verze GBA, která má podsvícený displej a modernější design a v roce 2005 vyšla další verze s názvem GameBoy Micro, která nabídla supermalé rozměry a zmenšený displej s ostřejší grafikou.

Emulátory GBA pro PC

RascalBoy Advance
Poslední verze: 1.3.0.0
Tento emulátor vyniká dobrou kompatibilitou a možnostmi nastavení. Nepotěší fakt že na něm GBA hry neběží v optimální rychlosti ani na velmi silných PC.

Visual Boy Advance
Poslední verze: 1.8.0 beta 3
Jednoznačně nejlepší emulátor GBA který má velké množství nastavení rozlišení, grafiky, různých gameboyů apod... Dále dokáže ukládat videa formátu AVI, má skvělou kompatibilitu a navíc skvěle emuluje i GB a GBC.

Emulátory pro GBA

Goomba Color
Poslední verze: 3-31-2008
Výborný emulátor GB/GBC. S GB hrami nemá skoro žádné problémy, u GBC je to trochu horší. 

PocketNES
Poslední verze: 7-31-2008
Emulátor Nintenda NES s vynikající kompatibilitou.

SMSAdvance
Poslední verze: 2.4
Skvělý emulátor Sega Master System a Sega Game Gear. Na homepage tohoto emulátoru naleznete i jiné emulátory pro GBA např. emulátory MSX, SNES, PCE apod...

Na GBA si také můžete zahrát některé staré adventury od firmy Sierra (např. King's Quest 1-4, Space Quest 1-2, Police Quest, Leisure Suit Larry) díky programu GBAGI.

Obrázky z her

Driver 2 Final Fight One Warioland 4

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.